Třetí partnerská schůzka Polsko 23. 9. - 28. 9. 2013

30.09.2013 13:22

Školní rok jsme s projektem Comenius zahájili třetí partnerskou schůzkou tentokrát v polském městě Psczyna. Toto malebné městečko leží pouhých 70 km od Ostravy, takže cestování tentokrát nebylo tak vysilující. Když jsme dorazili na místo, nevěřili jsme svým očím. Jako bychom se ocitli v pohádce. Městečko má opravdu kouzelnou atmosféru…

Díky perfektnímu programu jsme neměli šanci se ani chvíli nudit. V úterý nás čekalo oficiální přivítání ve škole. Žáci si pro nás připravili originální scénku v anglickém jazyce a legrační taneční vystoupení mapující vývoj hudební scény v Polsku. Potom následovala prezentace rodinných a týmových her, které si připravili všichni partneři. Naše hra s pojídáním čokolády sklidila velký úspěch a určitě si ji mnozí zahrají i doma. 
Ve středu jsme se setkali se starostkou města na místní radnici. Následovala prohlídka zámku, zahrady v anglickém stylu a také zubří farmy, která je umístěna téměř v centru města. Poté jsme odjeli do vodního centra Laka. Tady si děti měly možnosti zahrát různé polské tradiční hry a soutěže. Velký úspěch a ohlas sklidil i závod na vodních šlapadlech. Den jsme zakončili projížďkami na koních.
Čtvrtek a pátek byl věnován výletům. Navštívili jsme solný důl Wieliczka, město Krakov, setkali jsme se s horalem, který nám pověděl o způsobu života na horách a ukázal téměř zapomenutá řemesla. Potom jsme se šli podívat na místo, kde se setkávají hranice Polska, ČR a Slovenska na jednom bodě. Odpoledne jsme měli chvíli na přípravu na závěrečnou certifikační večeři ve středověkém stylu. Všichni se oblékli do dobových kostýmů a odjeli do restaurace, která byla věrnou replikou starověkého hradu. Děti měly možnost obléknout se do rytířského brnění, zatancovat si tradiční tance nebo zastřílet si z kuše na terč. 
V Polsku se nám moc líbilo a už se moc těšíme na další schůzku do Madridu. Do té doby nás ale čeká ještě spousta práce i zábavy.

Program schůzky v Polsku - Programme of the visit in Poland.docx (179457)